Kwestia czystości przez społeczeństwo łączona jest z abstynencją seksualną, a w każdym razie nikt nie łączy czystości z wyrazem "sexy". Słowa te stawiane są, wydawałoby się słusznie, jakby na przeciwległych biegunach. Tymczasem ktoś postanowił postawił tezę: "Czystość jest sexy" i postanowił jej obronić. Próbą jej obrony jest wywiad z Dawn Eden, dziennikarką, która dla nowojorskich czasopism pisze o muzyce rozrywkowej. Wywiad o tyle cenniejszy, że jest rozmową z osobą, która nie zawsze uznawała czystość, że jest rozmową z osobą, która "odkryła czystość" po długim błądzeniu po drodze przeciwnej czystości. Czy istotnie czystość może być czymś sexy? Odpowiedź zostawiam każdemu z Was.
To jednak nie jedyny problem dotyczący seksulaności jaki chciałbym przedstawić w dzisiejszej prasówce. Pewne środowiska od dłuższego czasu przekonują nas o konieczności wprowadzenia w szkołach zajęć z wiedzy o seksie (zamiast wychowania prorodzinnego). Pojawiają się dyskusje społeczne na ten temat, które przedstawiają pozytywny skutek w innych krajach europejskich, czy jednak tak jest? Zapraszam do artykułu: "Aby zakochanie nie stało się dramatem".
Pozostałe tematy wybrane:
Dzisiaj również skupiłem się na artykule dotyczącym zarobków pewnego włoskiego biskupa. Jak dużo zarabia najwyższy dostojnik kościelny we włoskim Como? Jak się okazuje całkiem niewiele. Jest to mniej niż wynosi średnia płaca we Włoszech.
Czy można mieć talent do religii? Taką teorię wygłosił jeden z teologów i biskupów Kościoła anglikańskiego Stephen Sykes. Richard Dawkins (najbardziej znany antyteista) twierdzi, że religijność jest wynikiem czegoś w rodzaju upośledzenia mózgu. Innego zdania są antropolodzy i neuroteolodzy. Chcesz wiedzieć jakiego, przeczytaj artykuł.
Na zakończenie przeglądu dwa artykuły dotyczące dialogu międzyreligijnego. Pierwszy jest wezwaniem do współdziałania moskiewskich katolików z cerwkwią w Moskwie. Drugi dotyka stosunków katolicko - muzułmańskich. W obu przypadkach podkreśla się otwartość wobec katolicyzmu wobec drugiej religii, a także zaznacza konieczność współpracy dla wspólnego dobra. Oby tak było.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz