piątek, 3 lipca 2009

Religijna prasówka - 3 lipca 2009


iPope

To nie jest papieska wersja iPoda, to tytuł artykułu ks. Andrzeja Draguły z Tygodnika Powszechnego. Opowiada on o kroku Benedykta XVI w stronę Internautów. Papież na pewno zaistniał w Internecie, ma swój profil na Facebooku, swoją stronę internetową i kilka filmików na YouTube czy to jednak wystarczy, aby uznać papieża za Internautę? Pojawiają się głosy sprzeciwu. Począwszy od tego, że papież nie komentuje notki (np. mojej), nie śledzi blogów ani nie prowadzi własnego. Co więcej pojawiają się wątpliwości czy papież surfuje po Internecie? Sekretarz papieski daje dość wymijającą odpowiedź w tym temacie. Czy o Benedykcie XVI możemy mówić iPope?

Noc Kościołów we Wrocławiu

Sposób na puste kościoły? Otworzyć je nocą. Nie dawno pisałem o mszach po 20, w których uczestnicy wielu wiernych. Kilka tygodni temu była wzmianka o Nocach Kościołów w europejskich państwach. Dziś czas na Noc Kościołów we Wrocławiu. Przyciągnęła ona do kościołów 35 tysięcy ludzi. Ilu z nich na co dzień omija kościoły? Tego nie wiem, ale wydaje mi się, że taka akcja powinna odbyć się w każdym kościele przy najmniej raz.

Kariomapowanie

Nie będę tutaj pisał dokładnie o kariomapowaniu. Myślę, że wystarczającą informacja jest na stronie. Jest to metoda dzięki, której można poznać wady genetyczne dziecka i jakoś na nie zareagować. Budzi to z pewnością czujne sumienia, które widzą w tym możliwość selekcji gatunkowej. Metoda ta jest zresztą bardzo zbliżona do selekcji przy in vitro. Jest tylko jedno "ale". Metodę tą można wykorzystać, aby wybrać najlepsze płody, a resztę zabić, albo aby podjąć próbę leczenia dziecka jeszcze zanim się urodzi.

Jaskinia pierwszych chrześcijan

Rp.pl donosi o jaskini odnalezionej przez naukowców z Hajfy. Prawdo podobnie należała ona do chrześcijan. Jaskinia jest jeszcze ciągle w trakcie badań.

Finanse Kościoła

Temat ten wraca jak bumerang, pojawia się wszędzie i każdy zna go najlepiej, nawet jeśli nigdy nie był w kościele, o plebanii już nie wspominając. Są to finanse kapłanów. Wywiad o finansach z ks. Piotrem Gąsiorem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz